You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Концерн "Електромаш" заснований в 2002 році. Але свою біографію він почав в 1930 році, коли був заснований Херсонський електромашинобудівний завод на базі майстерень по ремонту автотракторного електроустаткування підприємця Батенко.

Почавши з ремонту магнето для американських тракторів "Фордзон", завод випускав перші радянські динамо "КК" і магнето марки БОШ. Згодом (1934 р.) Завод освоїв виробництво і випуск стендів для випробування якорів динамо, індукційних апаратів, намагнічують апаратів і намотувальних верстатів. У роки Великої Вітчизняної війни завод був повністю зруйнований. У 1946 році завершено відновлення заводу, налагоджено випуск довоєнної продукції.

У 1947 році розпочато випуск приладів: амперметрів, вольтметрів, трансформаторів струму. У період з 1950 по 1960 рр. освоєно виробництво генераторів постійного струму ПН-10 потужністю 0,8-1,5 кВт (для освітлення молотильних струмів в нічний час), польових електростригальних апаратів РСА 12 і АСХ для стрижки овець. У свою чергу, на базі електростригальних апаратів випускалися пересувні електростанції ЕС-5 (220В 4,5 кВт), електродвигуни змінного струму універсального застосування. Продукція заводу користувалася широким попитом в Україні та в інших республіках колишнього СРСР.

У 1958 р на базі Запорізького заводу "Комунар" було розпочато випуск першого в Україні автомобіля "Запорожець". На Херсонський завод було покладено завдання засвоїти виробництво запасних частин - полюсних котушок, якорів, колекторів (стартери і генератори поставляв Московський завод АТЕ-1), а в 1960 році заводу було повністю передано виробництво стартерів і генераторів для автомобіля "Запорожець".

У шістдесятих роках, з введенням нових потужностей, завод перетворився в сучасне підприємство з досить високим для того часу рівнем техніки і технології і повністю перейшов на розробку і випуск автотракторного електроустаткування (стартери, генератори) і комплектуючих виробів для електронних систем запалювання. Вперше в галузі АТЕ завод освоїв торцевої колектор для стартерів, що дав значну економію міді і зменшення ваги стартера. У цей період випуск стартерів досяг рівня 1 млн. 250 тис. Шт., Генераторів - до 620 тис. Шт. в рік, збут продукції заводу розподілявся наступним чином: Україна - 68%, Росія - 27%, Білорусь - 5%. Експортні поставки продукції проводилися в 15 країн світу. Після розпаду СРСР на початку 90-х років, в результаті прорахунків і помилок в реформуванні незалежної Української економіки, а також недосконалість митних правил і норм валютного регулювання між країнами СНД, хронічної неплатоспроможності споживачів, різко впав попит на вироби заводу від традиційних споживачів. Значно зменшився експорт продукції, частка експорту скоротилася до 8,6% в Росію і 0,2% в Білорусь.

Новим етапом в історії підприємства стало перетворення його в 1994 році у відкрите акціонерне товариство. З 1996 року стан стабілізувався. Завод зумів в умовах жорсткої конкурентної боротьби зберегти свою спеціалізацію і колектив і почати нарощування обсягів виробництва, розширення номенклатури продукції, що випускається. В останні роки завод почав освоювати цілу гаму приводів і реле стартерів для всіх типів автомобілів. Розроблено та розпочато освоєння генератора 97.3701 14В 65А і на базі його до 10 типорозмірів генераторів для автомобілів і тракторів, в тому числі генератори 14В 80А, 28В 40А. Розроблено і в 1999 році розпочато випуск малими партіями стартера для запуску дизелів потужністю 24В 8,2кВт. У 2000 р. розпочато випуск генератора для комбайнів і великих міських автобусів 28В 4кВт. генератор 977.3701 14В85А для автомобілів ВАЗ сімейства 2110-2112. Освоєно виробництво магнето 85.000 для пускових тракторних двигунів.

Основними напрямками розвитку ВАТ "Електромаш" є:

  • технічне переозброєння,
  • розширення експортних можливостей,
  • пошук ділових партнерів та інвесторів.

Одночасно багато уваги приділяється підвищенню якості. Проголошена "Політика в області якості" і визначена "Ділова філософія", з урахуванням перспективного планування розвитку підприємства. У 2000 р отриманий Сертифікат на відповідність діючої на заводі системи якості вимогам міжнародного стандарту ISO серії 9001. У 2004 році Концерн Електромаш освоїв випуск хрестовин карданного валу, а також автомобільних повітряних і масляних фільтрів, термостатів систем охолодження двигуна.

Зв'язатися з нами

Останні новини

Наше обладнання

 

Сертифікати та документи

Якість продукції - пріоритетне завдання компанії. Система управління якістю, що функціонує на підприємстві, сертифікована на відповідність міжнародному (Germanischer Lloyd Certification GmbH) та національному (УкрСЕПРО) стандартам ISO 9001: 2000.