Переваги системи «Прозоро»

Автор: | 22.12.2021

Урядом України було прийнято закон про проведення закупівель товарів та послуг підприємствами на державному забезпеченні лише через систему електронних торгів. Прозоро є цією системою. Вона була розроблена та впроваджена з урахуванням отримання вирішення великої кількості питань та отримання лише позитивних результатів.

Ключові моменти роботи системи

Серед особливостей роботи системи «Прозоро» можна назвати факт проведення всіх дій як аукціону. Державні закупівлі відбуваються у вигляді аукціону. Його дії полягають у наступних етапах:

  • замовник проводить заповнення заявки та розміщення її в системі;
  • виділяється кілька днів на те, щоб підприємець ознайомився з умовами та відгукнувся зі своєю пропозицією;
  • торги проводяться протягом кількох днів та визначається переможець.

І тут переможцем призначається підприємець, який надав найменшу ціну за позицію. Додатково через систему можна здійснювати продаж природних матеріалів та інших видів продукції. І тут торги здійснюються за принципом підвищення цін. Покупці призначають ціну, дотримуючись певних правил, а потім система визначає переможця з найвищим показником.

Всі ці дії дозволяють отримати не тільки максимально простий варіант закупівлі, але й інших видів позитивних сторін. Щоб розуміти призначення цієї системи, потрібно уточнити всі переваги.

Позитивні сторони від використання «Прозоро»

Серед усіх позитивних сторін варто виділити низку найбільш яскравих та основних факторів. Спочатку система створювалася саме задля досягнення цих результатів.

  1. Безпека. Проводити роботу з базою можуть лише зареєстровані та перевірені користувачі. Для цього необхідно авторизуватися на одному з ліцензованих майданчиків. Наприклад, на Українській універсальній біржі на сайті tender.uub.com.ua.
  2. Прозорість. Торги здійснюються у відкритому режимі, що забезпечує можливість спостереження за процесом. Додатково подібні варіанти роботи не дають шансу для втручання у процес із боку держави та інших компаній.
  3. Відсутність корупції. Переможця система обирає самостійно. Завдяки цьому взяти участь у процесі аукціону може будь-хто. Переможцем також може стати будь-хто. Усе це забезпечує рівні права всім.
  4. Відповідність нормам. Оскільки замовник вказує у заявці всі показники, яким має відповідати товар чи послуга, він завжди отримає лише те, що справді необхідно. Додатково на торги не можна буде виставити товар, який не сплачується з державного бюджету.
  5. Прискорення процесу. Завдяки тому замовник самостійно не шукає постачальника, процес закупівель суттєво прискорюється. Це призводить до того, що компанія може отримати все необхідне для виробництва в найкоротший термін.

Завдяки наявності всіх цих переваг, покупці та продавці отримують вигоду від купівлі товарів та послуг за низькими цінами та від скорочення витрат на продаж товару. Усі учасники мають гарантії на постійний збут та постачання. При цьому уряд також отримує можливість контролю витрат бюджетних коштів.

 

Добавить комментарий